Apiterapie

Apiterapie je jednoduše řečeno terapie včelami, tedy léčebný obor, který využívá pozitivního působení včel a jejich produktů na lidský organismus. V apiterapii se včely již po staletí využívají pro svoji schopnost ovlivňovat tělesné funkce lidského organismu i naše psychické rozpoložení, náladu a emoce. Apiterapie je vhodná pro každého, kdo není alergický na včelí produkty. Zdraví lidé mohou využívat sílu včel jako prevenci i pro posílení imunity. Nemocným lidem může tato terapie pomáhat s mírněním jejich obtíží. Vždy je dobré se poradit se svým lékařem, a to i v případě, že o alergii na včelí produkty nevíte.

Objevitelem apiterapie je Dr. Philipp Terč.

Med je nejznámější. Používá se při nachlazení, zánětech, ztrátě energie atd., lze ho blahodárně používat na masáže a zábaly. Med má velmi silné hojivé účinky, je antiseptický.

Propolis používají včely jako desinfekci, obdobně působí i na člověka. Používá se tam, kde potřebujete zničit bakterie, zabránit jejich šíření.

Mateří kašička – včelí larva i matka jsou po ní schopny přibrat za den až dvojnásobek své váhy, je tedy velmi výživná. V krémech je jí sotva znatelné množství a jsou i tak velmi účinné.

Pyl není v pravdě včelí produkt (včely ho přinášejí z květů), ale perga (fermentovaný pyl získávaný z pláství s o 50% větší účinností) by bez působení včel jen těžko vznikal. Kladný účinek má v boji proti alergiím, astmatům, zánětům.

Vosk – asi nejméně léčivá látka, aroma svíček pomáhá dýchacím cestám (mj. i proto, že vosk není zcela čistý a obsahuje i částečky pylu a propolisu, které se při hoření uvolňují)

Jed – nejintenzivnější lék. Působí proti revmatismu, proti „tenisovému lokti“, dokáže rozpustit některé látky usazené v kloubech apod.

Včelí vzduch – dýchání včelího vzduchu má vynikající účinky na respirační problémy, vč. astmatu, při oslabení imunitního systému, při bolestech hlavy a migrénách, při psychických potížích.

Biopole včelstva – včelí biopole je velmi intenzivní pole kolem včelí rodiny. Ač moderní věda neumí toto pole popsat ani uchopit, lze změřit jeho dosah. Je zhruba 60 cm kolem úlu. Pobyt v něm zlepšuje prokrvení organismu, psychické potíže, příznivě ovlivňuje srdeční sval i svalstvo celkově. To je účinná wellness procedura, která pomáhá k odbourání nahromaděného stresu, léčí nespavost, syndrom únavy atd.

Ovčelená voda – působí pozitivně na průběh některých metabolických a psychických onemocnění a je také prokázáno snížení hladiny cukru u diabetiků

Mezi produkty nepatří, ale na zdraví, především psychické, má kladný vliv i péče o včelstvo.

ZŮSTAŇTE S NÁMI V KONTAKTU

Aktivujte si hlídacího psa a my vám dáme vědět.