Nejčastější otázky před příjezdem do Spaní na medu

V kuchyni naleznete vše potřebné proto, abyste si mohli ve Spaní na medu plnohodnotně uvařit. K dispozici je lednice s mrazákem, indukční varná deska, rychlovarná konvice, kávovar Nespresso (včetně kapslí zdarma) a samozřejmě dřez s tekoucí teplou vodou.  

V kuchyni naleznete veškeré nádobí, hrnce, pánve, příbory, vývrtku, prkýnka, ostré kuchyňské nože, dokonce i struhadlo, paličku na maso, svačinové pytlíky a navíc pro inspiraci i kuchařky😊. 

Voda je pitná,  bez jakýchkoli chemických úprav, její kvalitu necháváme pravidelně testovat. Nechybí tu základní ingredience, jako je himalájská sůl, třtinový cukr, olej, ocet, čaje, koření, atd. Samozřejmostí jsou kapsle do kávovaru zdarma. Na stole na vás čeká kvalitní domácí med a v lednici vychlazené pivo z nedalekého pivovaru Neratov.

Přípravu snídaně necháváme na vás, protože sami nejlépe víte, co vám chutná, co můžete a čemu se naopak vyhýbáte. Dostanete od nás sklenici sladkého medu, kterou si můžete sníst nebo třeba odvézt. Po celou dobu pobytu máte k dispozici kávovar Nespresso a kapslemi zdarma.

K dispozici budete mít venkovní gril Weber, smrkové dřevo, sekyrku, podpalovače a zápalky. Pokud potřebujete, najdete ve Spaní na medu i hliníkové podtácky na grilování a grilovací náčiní. Pokud by vám naštípané smrkové dřevo nevyhovovalo, můžete si samozřejmě přivést dřevěné uhlí.

Zajisté. Ve Spaní na medu na vás bude čekat postel povlečená do přírodních lněných materiálů, které pro vás sušíme na horském sluníčku, pokud to počasí jen trochu dovolí. V koupelně budete mít dostatek nadýchaných ručníků a v kuchyni utěrky.

V koupelně je k dispozici fén i další drobné vychytávky, jako třeba přírodní kosmetika.

Do Spaní na medu nejrychleji trefíte, když do navigace zadáte „Spaní na medu“ nebo celou adresu: „Říčky v Orlických horách 118“. Až vám navigace ohlásí dosažení cíle, vydejte se doleva polní cestou dolů z kopce, po 120 metrech budete přímo u Spaní na medu.

Pokud k nám jedete v zimě, je lepší v navigaci volit trasu přes Rokytnici v Orlických horách, abyste se vyhnuli v zimě těžko sjízdnému úseku, který má ale navigace moc ráda 😊 V zimě dolů z kopce nesjíždějte, bude bezpečnější zaparkovat na našem soukromé parkovišti přímo na silnici nad Spaním na medu.

Domácí mazlíčky nechte, prosím, doma. Úklidu Spaní na medu věnujeme velkou pozornost, proto nám nesedí představa, že byste spali v posteli, ve které ještě před pár hodinami ležel cizí pes jen kvůli tomu, abychom byli Dog friendly 😊 Přijeďte, uvidíte, pochopíte 😊 A pak je tu ještě jeden důvod. Včely a psi spolu moc dobře nefungují, včelám totiž pes srstí připomíná medvěda. A včely už miliony let vědí, že jediný způsob, jak zahnat medvěda, aby jim neukradl med, je, použít žihadlo😊.

Spaní na medu je Adults only tedy pro děti starší 12 let. Spaní na medu je unikátním místem harmonie mezi lidmi a včelami. Po zkušenostech z prvního roku provozu jsme se rozhodli pro toto omezení, věřte nám, že po zralé úvaze😊 Přijeďte bez dětí, odpočiňte si na chvíli, věnujte se jen sami sobě, vnímejte včely a uvidíte, že rozhodně nebudete litovat.

Parkování je úplně jednoduché a pohodlné. V létě sjedete z asfaltové silnice po polní cestě přímo ke Spaní na medu, kde pohodlně zaparkujete, bude to jen 20 metrů chůze. V zimě je možno zaparkovat na soukromém parkovišti na asfaltové silnici, bude to jen 120 metrů z kopce a jste ve Spaní na medu.

Check-in máme standardně od 15.00 v den Vašeho příjezdu a check-out v 11.00 v den Vašeho odjezdu. V den Vašeho příjezdu Vám budeme telefonovat, abychom se s Vámi domluvili na konkrétní termín příjezdu, abychom Vás mohli osobně přivítat. Společně se pak domluvíme na čase Vašeho odjezdu, kdy se opět osobně rozloučíme.

Spaní na medu je napojeno plnohodnotně na vodu, elektriku a odpad z našeho domu, který je 100 metrů daleko. Díky tomu si můžete dát opravdu dlouhou teplou sprchu, záchod spláchnout tak, jak jste zvyklí doma, bez chemie, bez omezení. Pokud byste chtěli s vodou a elektřinou šetřit, můžete a taky nemusíte😊, je to jen na vás. Voda ve Spaní na medu je nejen pitná, ale i moc dobrá.

Spaní na medu je plně klimatizováno tepelným čerpadlem. Stačí na dálkovém ovladači nastavit teplotu a tepelné čerpadlo bude v zimě topit, v létě klimatizovat. V koupelně je k dispozici otopný žebřík s termostatem.

Ano, máme pro vás k zapůjčení elektrokola Kross, jedno ve velikosti M a druhé L. Máte-li zájem, půjčíme vám i helmy. Rádi vám doporučíme trasy, nasdílíme mapy, dáme doporučení. Během jednoho výletu tak můžete na jedno dobití vidět mnoho krásných míst Orlických hor. A vrátíte se navíc s úsměvem a zbyde vám dost energie na večerní grilování😊

Máme Orlické hory moc rádi, prozkoumali jsme je na kolech, běžkách i pěšky a tak Vám moc rádi doporučíme pěší nebo cyklo výlety v okolí Spaní na medu a přizpůsobíme jej Vašim požadavkům a preferencím..

V okolí je hned několik hospod. Přímo v Říčkách, v docházkové vzdálenosti (cca 20 minut) je moderní restaurace, v Rokytnici, kam dojedete autem za 10 minut je restaurací hned několik. Vyhlášené restaurace pak můžete navštívit například v Deštném v Orlických horách. Rádi Vám osobně vysvětlíme.

Pro potraviny je nejlepší zajet do Rokytnice, což netrvá více než 20 minut (obě cesty, tam i zpět). V Rokytnici je nákupní středisko a několik vietnamských obchodníků, kteří mají dlouhou otvírací dobu a široký sortiment.

Nejbližší bankomat naleznete v Rokytnice, 10 minut autem od Spaní na medu. Tento bankomat provozuje Komerční banka.

ZŮSTAŇTE S NÁMI V KONTAKTU

Aktivujte si hlídacího psa a my vám dáme vědět.