Nejčastější otázky před objednáním pobytu ve Spaní na medu

Kdy jsou ve Spaní na medu včely a kdy je ubytování bez včel? Jak je ve Spaní na medu v zimě?

Včely máme ve Spaní na medu od poloviny dubna do konce října. V listopadu přesouváme včelky i s úly na zimní stanoviště, aby odpočívaly a ze Spaní na medu se stává luxusní zimní glamping, kde se můžete stát součástí okolní zimní přírody a přitom nemusíte jakkoli rezignovat na svoje pohodlí. Od listopadu do poloviny dubna včelky ve Spaní na medu nejsou.

Jaké dny mohu přijet do Spaní na medu a na jak dlouho? Jak to u vás funguje v srpnu? Jak je to o Silvestru a Vánocích?​

Pro včelí sezónu od poloviny dubna do konce října si můžete v rezervačním kalendáři vybrat celkem 3 nástupní dny: pátek pro dvoudenní víkendový pobyt od pátku do neděle, neděli pro dvoudenní pobyt od neděle do úterý a úterý pro trojdenní pobyt od úterý do pátku. V srpnu nabízíme pouze víkendové pobyty od pátku do neděle a pětidenní pobyty od neděle do pátku. V rezervačním kalendáři pro zimní období od listopadu do poloviny dubna si můžete vybrat jakékoli minimálně 2 po sobě jdoucí dny. Rezervace Vánoc a Silvestra má každý rok svá konkrétní pravidla, neváhejte se nás na ně zeptat.

Proč máte dva rezervační kalendáře, pro včelí sezónu a pro zimu?​

Pro přehlednost máme dva rezervační kalendáře, ten první pro včelí sezónu od poloviny dubna do konce října a druhý pro zimní sezónu od listopadu do poloviny dubna. Nemůže se pak stát, že byste si pro pobyt se včelami rezervovali například termín v lednu.

Máte chybu v rezervačním kalendáři nebo máte tak plno?​

Pokud vidíte v kalendáři našeho rezervačního systému růžové podbarvení dní, tak to znamená, že máme opravdu plno. Díky fixním nástupním dnům nám v kalendáři nevznikají žádné díry, pobyty navazují 😊 A pokud vidíte nějaké datum bíle nebo z poloviny bíle podbarvené, využijte toho, v tento den je možné provést rezervaci. Pokud nenacházíte žádný volný termín, nastavte si našeho Hlídacího psa a my vám pošleme e-mail, až budeme otvírat novou včelí sezónu, ať k nám můžete přijet příští rok.

Je cena pobytu konečná nebo budu ještě něco platit? Cena je za celý objekt nebo za osobu?​

Zadejte datum vašeho příjezdu a odjezdu, rezervační systém vám spočítá celkovou cenu vašeho pobytu. Tato cena je samozřejmě za celé Spaní ne medu, bez ohledu na počet osob, které přijedou. Cena je konečná, nebudete platit žádné další poplatky za úklid, spotřebované energie, ani za dřevo na gril😊 V této ceně máte prostě úplně vše.

Je pobyt ve Spaní na medu nebezpečný? Mohu dostat žihadlo? Co když jsem alergický na včelí bodnutí?​

Po více jak 2 letech provozu můžeme s klidným svědomím říci, že pobyt ve Spaní na medu není nijak nebezpečný. Stačí dodržovat velmi jednoduché pravidlo, nechodit před včelí česna z východní strany Spaní na medu a pravděpodobnost, že dostanete včelí žihadlo je podobná jako kdekoli ve volné přírodě. Pokud ale víte, že máte na včelí bodnutí silnou alergii, pobyt u nás dobře zvažte. Za 2 roky provozu dostali naši hosté celkem pouze 3 žihadla, všechna na východní straně Spaní na medu😊.

Co je to vlastně apiterapie? Jak ji mohu ve Spaní na medu vyzkoušet?​

Pobyt ⬡na medu není jen nevšedním zážitkem, včely mají prokazatelně pozitivní účinky i na vaše zdraví. Do celého vnitřního prostoru se uvolňuje vzduch ze včelích úlů, nasycený vůní medu, vosku a propolisu, a vy jej dýcháte po celou dobu svého pobytu. Pokud si lehnete na lavici, která je umístěna jen 8 cm nad včelími úly, bude odpočívat v tzv. včelím biopoli. Blahodárné účinky včel na vaše zdraví a psychiku pocítíte již po pár hodinách. Přímo na včelích úlech budete mít k dispozici ovčelenou vodu.

Mohou do Spaní na medu děti?

Spaní na medu je Adults only tedy pro děti starší 12 let. Spaní na medu je unikátním místem harmonie mezi lidmi a včelami. Po zkušenostech z prvního roku provozu jsme se rozhodli pro toto omezení, věřte nám, že po zralé úvaze😊 Přijeďte bez dětí, odpočiňte si na chvíli, věnujte se jen sami sobě, vnímejte včely a uvidíte, že rozhodně nebudete litovat.

Mohou do Spaní na medu domácí mazlíčci?

Domácí mazlíčky nechte, prosím, doma. Úklidu Spaní na medu věnujeme velkou pozornost, proto nám nesedí představa, že byste spali v posteli, ve které ještě před pár hodinami ležel cizí pes jen kvůli tomu, abychom byli Dog friendly 😊 Přijeďte, uvidíte, pochopíte 😊 A pak je tu ještě jeden důvod. Včely a psi spolu moc dobře nefungují, včelám totiž pes srstí připomíná medvěda. A včely už miliony let vědí, že jediný způsob, jak zahnat medvěda, aby jim neukradl med, je, použít žihadlo😊.

Je glamping to stejné jako pobyt v kempu? Kolik maringotek bude v okolí?

Rádi cestujeme, milujeme pobyt v přírodě kdekoli ve světě, kempujeme sami a, jak se říká, „na divoko“. Co naopak opravdu rádi nemáme jsou kampy, kde jsou i další lidé 😊. Spaní na medu proto není kemp, ze Spaní na medu žádnou jinou maringotku neuvidíte, horská louka okoloSpaní na medu bude tedy jen vaše.

Kolik lidí může do Spaní na medu přijet?

Spaní na medu je stvořeno k relaxaci a odpočinku ideálně ve dvou. Párům poskytuje dokonalé útočiště na vyvýšené posteli, která je široká 270 cm, což představuje 3 plnohodnotná lůžka vedle sebe. Pokud jste připraveni se o tuto postel ještě s někým podělit, je to možné. Spaní na medu pro více jak tři lidi nedoporučujeme.

Nejčastější otázky před příjezdem do Spaní na medu

Jaké vybavení je k dispozici v kuchyni?

V kuchyni naleznete vše potřebné proto, abyste si mohli ve Spaní na medu plnohodnotně uvařit. K dispozici je lednice s mrazákem, indukční varná deska, rychlovarná konvice, kávovar Nespresso a samozřejmě dřez s tekoucí teplou vodou. V kuchyně naleznete veškeré nádobí, hrnce, pánve, příbory, vývrtku, prkýnka, ostré kuchyňské nože, dokonce i struhadlo, paličku na maso, svačinové pytlíky a dokonce i kuchařky😊

Jsou v kuchyni i nějaké ingredience, které nemusím vozit?

Rádi cestujeme, milujeme pobyt v přírodě kdekoli ve světě, kempujeme sami a, jak se říká, „na divoko“. Co naopak opravdu rádi nemáme jsou kampy, kde jsou i další lidé 😊. Spaní na medu proto není kemp, ze Spaní na medu žádnou jinou maringotku neuvidíte, horská louka okoloSpaní na medu bude tedy jen vaše.

Je součástí ubytování i snídaně?

Přípravu snídaně necháváme na vás, protože sami nejlépe víte, co vám chutná, co můžete a čemu se naopak vyhýbáte. Dostanete od nás sklenici sladkého medu, kterou si můžete sníst nebo třeba odvést.

Je k dispozici venkovní gril? Čím v něm budu topit?

K dispozici budete mít venkovní gril Weber, smrkové dřevo, sekyrku, podpalovače a zápalky. Pokud potřebujete, najdete ve Spaní na medu i hliníkové podtácky na grilování a grilovací náčiní. Pokud by vám naštípané smrkové dřevo nevyhovovalo, můžete si samozřejmě přivést dřevěné uhlí.

Jsou ve Spaní na medu ručníky a povlečení?

Zajisté. Ve Spaní na medu na vás bude čekat postel povlečená do přírodních lněných materiálů, které pro vás sušíme na horském sluníčku, pokud to počasí jen trochu dovolí. V koupelně budete mít dostatek nadýchaných ručníků a v kuchyni utěrky.

Jak se k vám dostanu? Co mám zadat do navigace?

Do Spaní na medu nejrychleji trefíte, když si do navigace zadáte opravdu celou adresu: „Říčky v Orlických horách 118“. Až vám navigace ohlásí dosažení cíle, vydejte se doleva polní cestou dolů z kopce, po 120 metrech budete přímo u Spaní na medu.

Pokud k nám jedete v zimě, je lepší v navigaci volit trasu přes Rokytnici v Orlických horách, abyste se vyhnuli v zimě těžko sjízdnému úseku, který má ale navigace moc ráda 😊 V zimě dolů z kopce nesjíždějte, bude bezpečnější zaparkovat na našem soukromé parkovišti přímo na silnici nad Spaním na medu.

Bude možné blízko Spaní na medu zaparkovat? Jak je to daleko?

Parkování je úplně jednoduché a pohodlné. V létě sjedete z asfaltové silnice po polní cestě přímo ke Spaní na medu, kde pohodlně zaparkujete, bude to jen 20 metrů chůze. V zimě je možno zaparkovat na soukromém parkovišti na asfaltové silnici, bude to jen 120 metrů z kopce a jste ve Spaní na medu.

Kdy máte check-in, kdy check-out? Jak si předáme klíče od Spaní na medu?

Check-in máme standardně od 15.00 v den Vašeho příjezdu a Check-out v 11.00 v den Vašeho odjezdu. V den Vašeho příjezdu Vám budeme telefonovat, abychom se s Vámi domluvili na konkrétní termín příjezdu, abychom Vás mohli osobně přivítat. Společně se pak domluvíme na čase Vašeho odjezdu, kdy se opět osobně rozloučíme.

Jak je to s vodou ve Spaní na medu? Jak funguje záchod? A co elektrika?

Spaní na medu je napojeno plnohodnotně na vodu, elektriku a odpad z našeho domu, který je 100 metrů daleko. Díky tomu si můžete dát opravdu dlouhou teplou sprchu, záchod spláchnout tak, jak jste zvyklí doma, bez chemie, bez omezení. Pokud byste chtěli s vodou a elektřinou šetřit, můžete a taky nemusíte😊, je to jen na vás.

Jak se ve Spaní na medu topí? Musíme si přikládat do kamen?

Spaní na medu je plně klimatizováno tepelným čerpadlem. Stačí na dálkovém ovladači nastavit teplotu a tepelné čerpadlo bude v zimě topit, v létě klimatizovat. V koupelně je k dispozici otopný žebřík s termostatem.

Můžeme si od vás půjčit elektrokola?

Ano, máme pro vás k zapůjčení elektrokola Kross, jedno ve velikosti M a druhé L. Máte-li zájem, půjčíme vám i helmy. Rádi vám doporučíme trasy, nasdílíme mapy, dáme doporučení. Během jednoho výletu tak můžete na jedno dobití vidět mnoho krásných míst Orlických hor. A vrátíte se navíc s úsměvem a zbyde vám dost energie na večerní grilování😊

Můžete nám doporučit nějaký výlet po okolí?

Máme Orlické hory moc rádi, prozkoumali jsme je na kolech, běžkách i pěšky a tak Vám moc rádi doporučíme pěší nebo cyklo výlety v okolí Spaní na medu a přizpůsobíme jej Vašim požadavkům a preferencím..

Je v okolí nějaká hospoda, kam se dá zajít na jídlo?

V okolí je hned několik hospod. Přímo v Říčkách, v docházkové vzdálenosti (cca 20 minut) je moderní restaurace, v Rokytnici, kam dojedete autem za 10 minut je restaurací hned několik. Vyhlášené restaurace pak můžete navštívit například v Deštném v Orlických horách. Rádi Vám osobně vysvětlíme.

Je v okolí nějaký obchod s potravinami?

Pro potraviny je nejlepší zajet do Rokytnice, což netrvá více než 20 minut. V Rokytnici je nákupní středisko a několik vietnamských obchodníků, kteří mají dlouhou otvírací dobu a široký sortiment

Kde je nejbližší bankomat?

Nejbližší bankomat naleznete v Rokytnice, 10 minut autem od Spaní na medu. Tento bankomat provozuje Komerční banka.