Nejčastější otázky před objednáním pobytu ve Spaní na medu

Včely máme ve Spaní na medu od poloviny dubna do konce října. V listopadu přesouváme včelky i s úly na zimní stanoviště, aby odpočívaly a ze Spaní na medu se stává luxusní zimní glamping, kde se můžete stát součástí okolní zimní přírody a přitom nemusíte jakkoli rezignovat na svoje pohodlí. Od listopadu do poloviny dubna včelky ve Spaní na medu nejsou.

Pro včelí sezónu od poloviny dubna do konce října si můžete v rezervačním kalendáři vybrat celkem 3 nástupní dny: pátek pro dvoudenní víkendový pobyt od pátku do neděle, neděli pro dvoudenní pobyt od neděle do úterý a úterý pro trojdenní pobyt od úterý do pátku.  V rezervačním kalendáři pro zimní období od listopadu do poloviny dubna si můžete vybrat jakékoli minimálně 2 po sobě jdoucí dny. Rezervace Vánoc a Silvestra má každý rok svá konkrétní pravidla, neváhejte se nás na ně zeptat.

Pro přehlednost máme dva rezervační kalendáře, ten první pro včelí sezónu od poloviny dubna do konce října a druhý pro zimní sezónu od listopadu do poloviny dubna. Nemůže se pak stát, že byste si pro pobyt se včelami rezervovali například termín v lednu.

Pokud vidíte v kalendáři našeho rezervačního systému růžové podbarvení dní, tak to znamená, že máme opravdu plno. Díky fixním nástupním dnům nám v kalendáři nevznikají žádné díry, pobyty navazují 😊 A pokud vidíte nějaké datum bíle nebo z poloviny bíle podbarvené, využijte toho, v tento den je možné provést rezervaci. Pokud nenacházíte žádný volný termín, nastavte si našeho Hlídacího psa a my vám pošleme e-mail, až budeme otvírat novou včelí sezónu, ať k nám můžete přijet příští rok.

Zadejte datum vašeho příjezdu a odjezdu, rezervační systém vám spočítá celkovou cenu vašeho pobytu. Tato cena je samozřejmě za celé Spaní ne medu, bez ohledu na počet osob, které přijedou. Cena je konečná, nebudete platit žádné další poplatky za úklid, spotřebované energie, ani za dřevo na gril, ani za kapsle do kávovaru Nespresso😊 V této ceně máte prostě úplně vše.

Po více jak 2 letech provozu můžeme s klidným svědomím říci, že pobyt ve Spaní na medu není nijak nebezpečný. Stačí dodržovat velmi jednoduché pravidlo, nechodit před včelí česna z východní strany Spaní na medu a pravděpodobnost, že dostanete včelí žihadlo je podobná jako kdekoli ve volné přírodě. Pokud ale víte, že máte na včelí bodnutí silnou alergii, pobyt u nás dobře zvažte. Za 2 roky provozu dostali naši hosté celkem pouze 3 žihadla, všechna na východní straně Spaní na medu😊.

Pobyt ⬡na medu není jen nevšedním zážitkem, včely mají prokazatelně pozitivní účinky i na vaše zdraví. Do celého vnitřního prostoru se uvolňuje vzduch ze včelích úlů, nasycený vůní medu, vosku a propolisu, a vy jej dýcháte po celou dobu svého pobytu. Pokud si lehnete na lavici, která je umístěna jen 8 cm nad včelími úly, bude odpočívat v tzv. včelím biopoli. Blahodárné účinky včel na vaše zdraví a psychiku pocítíte již po pár hodinách. Přímo na včelích úlech budete mít k dispozici ovčelenou vodu.

Spaní na medu je Adults only tedy pro děti starší 12 let. Spaní na medu je unikátním místem harmonie mezi lidmi a včelami. Po zkušenostech z prvního roku provozu jsme se rozhodli pro toto omezení, věřte nám, že po zralé úvaze😊 Přijeďte bez dětí, odpočiňte si na chvíli, věnujte se jen sami sobě, vnímejte včely a uvidíte, že rozhodně nebudete litovat.

Domácí mazlíčky nechte, prosím, doma. Úklidu Spaní na medu věnujeme velkou pozornost, proto nám nesedí představa, že byste spali v posteli, ve které ještě před pár hodinami ležel cizí pes jen kvůli tomu, abychom byli Dog friendly 😊 Přijeďte, uvidíte, pochopíte 😊 A pak je tu ještě jeden důvod. Včely a psi spolu moc dobře nefungují, včelám totiž pes srstí připomíná medvěda. A včely už miliony let vědí, že jediný způsob, jak zahnat medvěda, aby jim neukradl med, je, použít žihadlo😊.

Rádi cestujeme, milujeme pobyt v přírodě kdekoli ve světě, kempujeme sami a, jak se říká, „na divoko“. Co naopak opravdu rádi nemáme jsou kampy, kde jsou i další lidé 😊. Spaní na medu proto není kemp, ze Spaní na medu žádnou jinou maringotku neuvidíte, horská louka okoloSpaní na medu bude tedy jen vaše.

Spaní na medu je stvořeno k relaxaci a odpočinku ideálně ve dvou. Párům poskytuje dokonalé útočiště na vyvýšené posteli, která je široká 270 cm, což představuje 3 plnohodnotná lůžka vedle sebe. Pokud jste připraveni se o tuto postel ještě s někým podělit, je to možné. Spaní na medu pro více jak tři lidi nedoporučujeme.

ZŮSTAŇTE S NÁMI V KONTAKTU

Aktivujte si hlídacího psa a my vám dáme vědět.